Share

Kent Kart: Modern Şehirler İçin Hepsi Bir Arada Akıllı Turizm Çözümü

Seyahat etmek, şu aralar insanların aklındaki son şey olsa da turizm geri dönecek ve kentlerin buna hazır olması gerekiyor. Bu nedenle kent yönetimleri için seyahat deneyimini geliştirmeye yönelik birkaç fikrimiz var…

Yurt içi seyahati nasıl daha çekici hale getirebiliriz?
Yerel turist deneyimini iyileştirmek için kombine biletler veya bir bilete ek rehberli tur kombinasyonları sunmak gibi birçok yol var. Ancak, özellikle görülecek çok şey olan kentlerde, her turistin kişisel zevkine hitap etmek gerçekten zor olabilir.

Telelink Kent Kartı, neler yapılabileceğine dair iyi bir örnek. Platform, kişiselleştirilmiş kartlar sağlamaya olanak tanıyor. Kent Kart, müzeler ve galerilerin yanı sıra yerel restoranlarda, eğlence ve alışveriş mekanlarında, turlarda, hatta toplu taşıma araçlarında indirimler içerecek şekilde yapılandırılabilir. Bu da, turistler için entegre bir deneyim sağlar ve endişelenmeden keşfetme fırsatı verir. Kent Kart hem bir web sitesi, hem de mobil uygulama ve fiziksel kart olarak çalışır. Bu sayede turistler tercih ettikleri aracı seçebilirler. Dijital ürünler, inanılmaz miktarda bilgi sağlarken, fiziksel kartlar teknoloji konusunda bilgili olmayan veya sadece çevrimdışı kalmayı tercih eden kişilere yöneliktir. Her Kent Kartın bir QR kodu vardır ve bu kod istenirse indirilip yazdırılabilir veya mobil uygulamada saklanabilir. Bir turist pakete dahil bir mekanı ziyaret ettiğinde, oradaki çalışanların QR kodunu taraması yeterli olacaktır.

Kent Kart sadece birkaç hafta içinde yapılandırılabilir ve kullanıma açılabilir.

Kent Kart’ın en iyi yanlarından biri, sadece birkaç hafta içinde yapılandırılıp devreye sokulabilmesidir. Herhangi bir bilişim uzmanlığı gerektirmez ve kapsamlı bir pazarlama malzemeleri paketi sunar.
Kent Kart, COVID-19 salgını nedeniyle sürekli değişen kuralların ve düzenlemelerin zamanında etkili bir şekilde iletilmesine de yardımcı olabilir. Bilgi sağlamak ve edinmek için sosyal medyaya veya web sitelerine güvenmek yerine, mobil uygulama, turistleri gerçek zamanlı olarak mekân açılış saatlerinde veya mesafeli kurallardaki değişiklikler hakkında bilgilendiren bir merkez görevi görebilir.

Kaynak: The Mayor