You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Melbourne Kent Profili

Kadıköy Akademi ekibi olarak; bir kentin, coğrafi, idari ve siyasi yapısının, ekonomik, sosyal, kültürel dokusunun ve kentte bulunan yerel yönetim tarafından sağlanan her türlü hizmetlerin incelediği detaylı bilgilendirme çalışmaları olan kent profillerimizin Temmuz 2017 sayısını yayınlıyoruz.

Bu sayımızda Avustralya’nın Sdney’den sonra ikinci büyük kenti ve Viktorya Eyaleti’nin başkenti olan Melbourne kentini inceliyoruz. Tarihi geçmişi, demografik yapısı, coğrafi özellikleri ve ekonomik hayatı gibi temel göstergelerini ana hatlarıyla incelediğimiz Melbourne kent profilimizde, kapsamlı bir şekilde belediyecilik uygulamalarını da inceliyoruz.

Sosyal hizmetler alanında gelişkin bir model sunan Melbourne profilimizde, çocuklara, engellilere, ailelere, yaşlılara, gençlere ve evsizlere yönelik sosyal hizmet uygulamaları ayrıntılarıyla aktarılıyor. Bunların dışında belediyenin ekoloji politikaları daha çok parklar ve yeşil alanlar bağlamında inceleniyor. Spor ve rekreasyon alanlarına dair uygulamalar, alternatif ulaşım politikaları ve kültür-sanat politikaları da profilimizde incelenen diğer başlıkları oluşturuyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibinden Ceyda Yılmazdoğan Aydın ve Egecan Erdoğan tarafından hazırlanan kent profiline aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

Melbourne Kent Profili

Top