You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Kent Bülteni (1-15 Mart 2016)

Mart ayının ilk yarısında Türkiye’nin kent ve çevre gündeminin öne çıkan başlıkları arasında, 3. Köprü’nün iki yakasının birbirine kavuşması, Küçükarmutlu Mahallesi’nde yaşanan yıkım, Kazlıçeşme Sahili’nde başlayan dolgu alanlı proje, Kumkapı Balık Hali’ne ibadethane hamlesi, Emek Bizim Platformu, Mimarlar Meclisi ve Kuzey Ormanları Savunması’nın açıklamaları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Türkiye’den yerel yönetimlerden iyi uygulama haberleri ve diğer yerel gündemler yer alıyor.

Dünya kent gündeminden derlediğimiz başlıklar arasında, Norveç’te yapılması planlanan bisiklet otoyolu projesi, Londra’da uygulanması planlanan dünyanın en büyük yüzen güneş çiftliği, Kanada’dan temel gelir uygulaması, dünyadan yerel direniş örnekleri, New York Belediyesi’nden cinsiyetsiz tuvalet uygulaması, Dünya Bankası tarafından oluşturulan Sürdürülebilir Şehirler Küresel Platformu ve diğer yerel gündemler bulunuyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi olarak Participedia uluslararası katılımcılık portalından derlediğimiz katılımcı yerel uygulamalardan bir örneği ve Dünya Sağlık Örgütü’nün “Yaşlı Dostu Kent Uygulamaları Veritabanı”ndan bir uygulama örneğini de bülten içeriğinde bulabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi tarafından hazırlanan, Türkiye ve dünyanın kent gündeminin iki haftalık olarak derlendiği Kent Bülteni’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

1-15 Mart Kent Bülteni

Top