You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Eskişehir Büyükşehir Kent Profili

Kadıköy Belediyesi Akademi, aylık olarak hazırladığı Kent Profili inceleme dosyalarıyla yurt içinden ve yurt dışından olmak üzere, farklı kentlerin yerel yönetim yapısını, hizmet ve uygulamalarını mercek altına alıyor.

Bir  “Kültür ve Sanat Kenti” olan Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi; Şehir Tiyatroları, Senfoni Orkestrası, Müzeler Kompleksi’nde yer alan Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Canlı Tarih Sahnesi ile ön plana çıkıyor. Ayrıca, kültür ve sanat politikaları kapsamında “Uluslararası Eskişehir Festivali”, “Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali” düzenleniyor. Çevre, Kent ve Ekoloji Politikaları kapsamında Porsuk Çayı düzenlemesi, Kent Park, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı uygulamaları dikkat çekiyor. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, ETİ Sualtı Dünyası ve Masal Şatosu ve yapım aşamasında olan Hayvanat Bahçesi yer alıyor. Sosyal Hizmet Politikaları arasında, ES Çocuk Evi ve sosyal ve mesleki eğitim amaçlı kurs programları bulunuyor. Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Politikaları kapsamında Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ortaklığıyla yürütülen Maya Mikro Kredi Programı ve Eşitlik Birimi’nin faaliyetleri yer alıyor. Çocuk Hakları Birimi ve Engelli Birimi de, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin erişim ve sosyal katılım konusunda faaliyet gösteren diğer yapıları.

Mart ayında Kadıköy Belediyesi Akademi ekibinden Ceyda Yılmazdoğan Aydın tarafından hazırlanan kent profiline aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

Eskişehir Büyükşehir Kent Profili

 

Top