You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Eskişehir Tepebaşı Kent Profili

Kadıköy Belediyesi Akademi, aylık olarak hazırladığı Kent Profili inceleme dosyalarıyla yurt içinden ve yurt dışından olmak üzere, farklı kentlerin yerel yönetim yapısını, hizmet ve uygulamalarını mercek altına alıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal politikaları kapsamında, Sosyal Yaşam Merkezi, Üreten Eller Montaj Atölyesi, Gökkuşağı Kafe, Yaşam Köyü ve Alzheimer Merkezi gibi uygulamalar yer alıyor. Kadın politikalarıyla ön plana çıkan Tepebaşı Belediyesi, kadınların statüsünü iyileştirmek amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak istihdam ve eşitlik temelli programlar geliştiriyor. Örneğin, bu kapsamda kadınların temizlik işçisi olarak istihdam edildiği Kadın Temizlik İşçileri uygulaması söz konusu. 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, 19 Mayıs Gençlik Merkezi ve Esentepe Çocuk Sanat Merkezi, aile, çocuk ve gençlik politikaları kapsamındaki uygulamalar arasında yer alıyor. Hobi bahçeleri, doğal yaşam merkezi, yenilenebilir enerji kaynakları ve ekolojik pazar, Tepebaşı’nın öne çıkan çevre kent ve ekoloji politikaları. Bunlara ek olarak Tepebaşı Belediyesi kardeş belediyelerinin çeşitliliğiyle dikkat çekiyor.

Mart ayında Kadıköy Belediyesi Akademi ekibinden Gülsen Akbal tarafından hazırlanan kent profiline aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

Eskişehir Tepebaşı Kent Profili

Top