Share

Kadıköy Belediyesi Akademi Kent Bülteni (15-31 Ocak 2016)

Ocak ayının ikinci yarısında Türkiye’nin kent ve çevre gündeminin öne çıkan başlıkları arasında Yedikule Bostanlarında yıkıma karşı devam eden direniş, Narmanlı Han’ın kamulaştırılması için yapılan protestolar, Emek Sineması yıkımına ilişkin açıklamalar, Bağdat Caddesi’nde genç bir kadının uğradığı cinsel saldırı sonucunda Kadıköy’de kadınların “sokaklar ve geceler bizim, terk etmiyoruz” protestosu, Maltepe, Eyüp ve Tepebaşı gibi belediyelerin iyi uygulamaları ve diğer yerel gündemler yer alıyor.

Dünya kent gündeminden derlediğimiz başlıklar arasında, Norveç’ten çevreci ve hayvan dostu yeni uygulamalar, Danimarka ve Kanada’nın iklim dostu önlemleri, Kabil’de kurulacak olan kadın üniversitesi, İtalya’da eşcinsel evlilikler için protesto gösterileri, Londra’da belediye başkanlığı yarışında son durum, Kopenhag, Madrid, New York, Seattle, California gibi kentlerden iyi uygulama örnekleri ve diğer yerel gündemler bulunuyor.

Türkiye ve dünyadan haber içeriklerine ek olarak, Ocak ayı itibariyle Participedia derlemeleri de Akademi Kent Bülteni’nde yer bulmaya başlıyor. Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi olarak Participedia uluslararası katılımcılık portalından derlediğimiz katılımcı yerel uygulamalardan iki örneği de bülten içeriğinde bulabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi tarafından hazırlanan, Türkiye ve dünyanın kent gündeminin iki haftalık olarak derlendiği Kent Bülteni’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

15-31 Ocak Kent Bülteni