You are here

Delhi’nin Her Yerinde Wi-Fi Erişimi Ücretsiz Olacak

Delhi kent yönetiminin kentin her yerinde ücretsiz Wi-Fi uygulaması önerisi, Google ve diğer teknoloji devlerinin ilgisini çekti. Hindistan merkezli Economic Times yayınından Akshay Deshmane’nin haberine göre Google, Facebook, Cisco, Vodafone ve Ericsson gibi firmalar işbirliği konusunda belediye yetkilileriyle iletişime geçti.

Hindistan’ın başkenti Delhi’de cep telefonu kullanımı hızla artarken, bazı kent sakinleri henüz kablolu telefon sahibi bile olabilmiş değil. Kablosuz teknolojisi, telekomünikasyon altyapısındaki uçurumu tek seferde aşmanın bir yolu olarak görülüyor. Habere göre, Delhi de bu uygulamasıyla San Francisco, Stockholm ve Şangay gibi kent alanının her yerinde Wi-Fi hizmeti veren belediyeler kervanına katılmış olacak.

Teknoloji şirketleri, devasa Hindistan pazarında ve Hindistan’da dijital kullanımda görülen uçurumların kapatılması açısından yapılacak çok şey olduğunu düşünüyor. Ayrıca Delhi’nin diğer Hindistan ve dünya kentlerine ücretsiz Wi-Fi erişiminde örnek olabileceğini de umuyorlar.

Kaynak: CitiScope

Top