You are here

Yerel Demokrasi Sorunsalı Proje Sunumu ve Kitap Tanıtımı Yapıldı

22 Şubat 2016 tarihinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen “Yerel Demokrasi Sorunsalı: Büyükşehir Belediye Meclisleri Yapısı ve İşleyişi – Proje Bulguları Sunumu ve Kitap Tanıtımı” etkinliği, daha evvel aynı adla yayınlanmış olan kitaba ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler ile katkı sunanları bir araya getirdi.

Kolaylaştırıcılığını Pınar Uyan Semerci’nin yaptığı etkinlikte, Fikret Toksöz, Erbay Arıkboğa, Nihal İncioğlu ve Sema Erder birer konuşma yaptı.

Ekim 2015’te İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayınlanan, editörlüğünü Pınar Uyan Semerci’nin yaptığı “Yerel Demokrasi Sorunsalı: Büyükşehir Belediye Meclisleri Yapısı ve İşleyişi” adlı çalışma Helsinki Yurttaşlar Derneği, Friedrich Ebert Stiftunİstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilmişti. Ocak 2016’da ikinci baskısı yapılan çalışmanın ana destekçisi ise Açık Toplum Vakfı’dır.

Çalışmaya yazılarıyla katkıda bulunan isimler arasında, Fikret Toksöz, Çiğdem Aksu Çam, Erbay Arıkboğa, Emre Erdoğan, Özdeş Özbay, Özhan Çetinkaya, Cuma Çiçek, Elif Çolakoğlu, Nadir Suğur, Mehmet Nuri Gültekin, Elif Topal Demiroğlu, Muhammet Erdal Okutan, Betül Aydoğan Ünal, M. Akif Çukurçayır, Ahmet Mutlu, Sema Erder ve Nihal İncioğlu bulunmaktadır.

Kadıköy Akademi ekibinden Ceyda Yılmazdoğan Aydın, İkbal Polat, Egecan Erdoğan ve Bilge Güler’in de dinleyici olarak katılım gösterdiği toplantının notlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yerel Demokrasi Sorunsalı Toplantı Notları

Top