Share

Kadıköy Bisiklet Festivali Başlıyor!

Kadıköy Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim bünyesinde oluşturulan Bisiklet Birimi ilk etkinliğini Dünya Bisiklet Günü kapsamında gerçekleştiriyor. 19 Nisan’da başlayacak olan Kadıköy Bisiklet Festivali, 6 gün boyunca atölyeler, söyleşiler, film gösterimleri ve daha birçok etkinliğin yer aldığı dopdolu bir programla Kadıköylü bisikletseverlerle buluşacak. 24 Nisan’a kadar sürecek olan festivale Kadıköy Akademi ve Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliği yapacak.

 

Bisiklet nedir?

Boş zaman aktivitesi? Geçici bir heves? Çocukluk hayali? Balkonda paslanan eski bir “oyuncak”… Yıl olmuş 2016 nedir bu nostalji; ‪#‎ArabadaninBisikleteBin‬ diyenleri duymadın mı? ‪#‎BuSeneninModasıBisikletOlsun‬ diye Kadıköy Belediyesi “Bisiklet Birimi” kuruyor gözümüz aydın!

Bisiklet kimi için spor, kimi için ulaşım, kimi için fizik tedavi, kimi için rehabilitasyon aracı… Özgürleşmenin, sağlıklı yaşamın, sosyalleşmenin, engelleri kaldırmanın, “her şeyin aracı bisiklet!” Başka bir dünyanın, başka bir yaşamın, başka bir ulaşımın, başka bir üretimin, başka bir tüketimin, başka bir frekanstan konuşmanın tezahürü bisiklet!

19 Nisan Dünya Bisiklet Gününü kutlamaya, hatta o haftayı Belirli Gün ve Haftalar kitaplarına girsin diye etkinliğe boğmaya karar verdik! 19 – 24 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceğimiz “Kadıköy Bisiklet Festivali” için 21 pare zil çalın ey bisiklet severler!

 

bisiklet festivali 112805855_1088974994493243_7910486172763434836_n

 

Festival ile ilgili detaylı bilgi ve programa buradan ulaşabilirsiniz.