You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Kent Bülteni (15-30 Nisan 2016)

Nisan ayının ikinci yarısında Türkiye’nin kent ve çevre gündeminin öne çıkan başlıkları arasında  Kurbağalıdere ıslah sorunu, İstanbul’a yeni metro hatları, TOKİ Başkanının Doğu ve Güneydoğu Bölgeleriyle ilgili açıklamaları, kaçak yapılara kentsel dönüşüm şartlı elektrik ve su aboneliği vaadi, Kadıköy ve Muratpaşa belediyelerinden örnek uygulamalar ve diğer yerel gündemler yer alıyor.

Dünya kent gündeminden derlediğimiz başlıklar arasında, ABD, Fransa ve İspanya yerel yönetimlerinden iyi uygulama örnekleri, iklim değişikliği anlaşmasının imzalanması, Greenpeace’ten çevre açıklaması ve Londra’da eylem, kadın dostu kentler üzerine bir makale ve diğer yerel gündemler bulunuyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi olarak Participedia uluslararası katılımcılık portalından derlediğimiz katılımcı yerel uygulamalardan bir örneği ve The Guardian’dan yaşlı dostu kentler konulu haber ve makaleyi de bülten içeriğinde bulabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Akademi editör ekibi tarafından hazırlanan, Türkiye ve dünyanın kent gündeminin iki haftalık olarak derlendiği Kent Bülteni’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

15-30 Nisan Kent Bülteni

Top