You are here

Helsinki: Öğrenmenin Geleceği

2020 karantina yılında, dijital öğrenme daha da önemli hale geldi. Öte yandan, eğitim teknolojisi EdTech, yıllık % 20 civarında büyüme oranları ile zaten büyümekteydi. Söylenebilir ki geleneksel öğrenimden, kişiselleştirilmiş ve etkileşimli bir yaklaşıma doğru küresel bir geçiş yaşanıyor.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, bu gelişmede öncü bir rol oynamak istiyor ve şimdi bu yönde bir adım daha atıyor. Helsinki, yeni kurulan şirketleri, pedagojik yeterliliği ve akademik araştırmaları kentteki bir inovasyon merkezinde bir araya getiriyor: Helsinki Eğitim Merkezi, önümüzdeki baharda şirketler, yatırımcılar, öğretmenler, araştırmacılar ve kamu sektörü operatörleri için açılacak.

Eurocities’in Ekonomik Kalkınma Forumu başkanı ve belediye başkan yardımcısı Pia Pakarinen, “Helsinki dünyanın öğrenme başkenti olmayı hedefliyor” diyor ve ekliyor: “Eğitim Merkezi, eğitimde birinci sınıf yenilikler sağlayacak; öğrenim ve eğitimi daha da iyi bir ihraç ürünü haline getirecek.”

Helsinki Eğitim Merkezi, öğrenme ve eğitim teknolojisi şirketleri için işbirliği ve sergileme olanakları, büyüyen şirketler için danışmanlık hizmetleri, kuluçka faaliyetleri, öğrenme ve deneyler için alan sağlamanın yanında, etkinliklere ve eğitimlere ev sahipliği de yapacak. Ayrıca, Hub’a, şirketlerin uluslararası pazara çıkmalarına yardımcı olan bir öğrenme ve eğitim hızlandırıcısı da eşlik edecek.

Finlandiya’da çoğunluğu kentte bulunan 300’den fazla EdTech şirketi bulunuyor.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

Kaynak: Euro Cities 

Top