You are here

Güvenli Gıda Bilinçli Nokta Projesi Hazırlık Toplantısı

Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, ilçede gerçekleşmesi planlanan “Güvenli Gıda Bilinçli Nokta Projesi” hazırlık toplantısı 2 Mart 2016’da Kadıköy Belediyesi Akademi’de gerçekleşti.

Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçedeki gıda işletmelerinin gıda güvenliği konusunda kapasitelerinin arttırılması için gerekli çalışmalarını sürdürüyor. İlgili taraflarla bir araya gelerek nasıl bir gıda güvenliği çalışması yapılması için hazırlık toplantıları düzenliyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi’de düzenlenen toplantıda, güvenli gıda konusunda farkındalığın arttırılması, gıdanın güvenilir bir şekilde tüketiciye ulaşması, satış ve toplu tüketim alanlarında hizmet veren kurumlara ve kişilere eğitim verilmesine yönelik bir proje geliştirilmesi konuşuldu.

Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya, gıda güvenliğinin yeme içme bilimi haline geldiğini ve yeme içme işletmeciliğinin geliştiğini belirtti. Çetinkaya, bu konuda hizmeti verenlerin iş güvenliği ve gıda güvenliği konusundaki eğitimlerinin olması gerektiğini vurguladı. Projede pilot çalışma alanı olarak Caferağa bölgesi seçilerek, öncelikli olarak gıda hizmeti veren 331 işletmeye eğitimler düzenlenmesi planlanıyor.

gida-guvenligi

Hazırlık toplantısında, paydaşların görev ve destek olarak belirlenmesi, gerekli protokol çalışmasının yapılması,  pilot uygulama alanındaki iş yerlerinin belirlenmesi, eğitim içeriğinin çıkarılması kararları alınarak işbölümü yapıldı.

Kadıköy Belediyesi Akademi’de gerçekleşen toplantıya; Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya, Kadıköy Belediyesi Zabıta İşleri Müdürü Vedat Keskin, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Teoman Aslan, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden Benan Akşay ile B. Sema Saltoğlu, Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü’nden Hasan Demir, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Banu Özen ile Fatih Kalender,  Veteriner Halk Sağlığı Derneği Başkanı Azmi Yüksel, Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Okşan Altaş ve Nuray Güngöroğlu ile Akademi ekibinden İkbal Polat ve Süleyman Barış Başaran katıldı. Bir sonraki toplantı 9 Mart 2016 saat: 14.00’de yapılacak.

Top