Share

Genç İşsizliği için Yerel Çözüm: Manchester Yetenek Eşleştirme Projesi

yetenek-eslestirme-programi-manchester-3

“Greater Manchester Talent Match” (Büyüyen Manchester Yetenek Eşleştirme Programı) İngiltere’de kuruluşlara fon sağlayan Big Lottery tarafından finanse edilen bir program ve özel sektör, kamu ve gönüllü ağlarını bir araya getirerek 18-24 yaş arası, son on iki ay boyunca eğitim görmemiş, işe başlamamış veya iş eğitimi almamış olan ve çalışma yaşamına başlamak için ek desteklere ihtiyacı olan gençleri desteklemeyi amaçlıyor.

Program kapsamında Yetenek Koçları genç insanların iş konusunda kendilerini eksik gördükleri yanlarına eğilerek, son derece kişiselleştirilmiş, bütünsel bir yaklaşımla yetenek-eslestirme-programi-manchester2gençleri, istihdam konusunda onları engelleyen kişisel ve pratiğe dönük eksiklikler konusunda destekliyor.

İşverenlerin katılımı da programın temel unsuru. İş arayan gençlerle iş sağlayan kuruluşların bir araya getirildiği Manchester Fırsatlar Ağı da program kapsamında sunulan bir portal. Ayrıca, gençler için bölgesel düzeyde gönüllülük fırsatları oluşturma yolunda da çabalar ortaya konuyor.

Kaynak: https://gmtalentmatch.org.uk/