You are here

“Anlat Kadıköy Çocuk” Sitesi Açıldı

20 Kasım 1989’da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’yi imzalamış ve 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ilan edilmişti. Kadıköy Belediyesi de çocuk haklarına dikkat çekmek ve çocukların kent yönetimine katılma hakkına katkı sağlamak için Anlat Kadıköy katılım platformunun çocuk versiyonunu Çocuk Hakları Günü’nde hayata geçirdi.

Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan çocukların toplumsal eşitlik yaklaşımıyla farkındalıklarını ve çevreye karşı duyarlılıklarını geliştirmek; yaşadıkları kentte söz sahibi olmalarını, taleplerinin yetkili birimlere ulaştırılmasını, kentin sorunlarının çözümünde rol almalarını ve demokratik hayata katılımlarını sağlamak amacıyla kurulmuş olan Kadıköy Belediyesi Çocuk Meclisi hakkında bilgilendirmelerin de yapıldığı sitede, çocuk hakları ayrıntılı şekilde aktarılıyor.

Sitenin öne çıkan özelliği ise Kadıköy hakkındaki fikirlerini, beklentilerini, yaşadıkları sorunları ve önerilerini aktarabilecekleri bir bölümün yer alıyor olması. Çocuklar site üzerinden yazılı mesajlarını iletebildikleri gibi, yaptıkları çizimlerle veya çektikleri videolarla da kendilerini ifade edebiliyor.

Siteyi incelemek için: https://anlatcocuk.kadikoy.bel.tr/

Top