You are here

Toronto Bisiklet Paylaşımı, Şehir Çapında Genişleyeceğini Duyurdu

Ainsley Smith, 15.08.2018 (Türkçesi: Ezgi Su Talu)

Belediye Başkanı John Tory, federal ve belediyeye ait yatırımların artırılarak,   Toronto Bisiklet Paylaşımı Sistemi’nin kaydadeğer şekilde artırılacağını duyurdu.

Kanada hükümeti, Toronto Bisiklet Paylaşım Sistemi’nin genişleme projesini desteklemek için, Kamu Transit Altyapı Fonu ile 4 milyon dolarlık kaynak ayırdı. Bu fon sayesinde, Ağustos ayının sonuna kadar, şehir genelinde 75 istasyon daha yapılacak.

Ayrıca, Toronto Bisiklet Paylaşımı açılımına ek olarak, Metrolinx, 980.000 $’lık katkısıyla, fazladan 15 istasyonluk bir genişleme için yatırım yapıyor.

Böylelikle; 2018 yılındaki genişlemeyle, Toronto Bisiklet Paylaşımı ağına 90 yeni istasyon eklenerek; toplamda 360 istasyon, 3.750 bisiklet ve 6.200 bağlantı noktası olacak.

Belediye Başkanı Tory, “Bisiklet Paylaşım ağının bu genişlemeleri, Toronto’da insanlara kolay, sağlıklı ve verimli bir şekilde ulaşım olanağı sağlıyor ve şehirdeki tıkanıklığı azaltmaya yardımcı oluyor” dedi. “Hükümetlerimizin Bisiklet Paylaşımı’na yaptıkları gurur verici yatırımlar, dönem boyunca konsey tarafından onaylanan ve şu anda uygulanmakta olan, Toronto’nun bisiklet rotaları için altyapısını bağlamak, büyütmek ve yenilemeyi amaçlayan 10 yıllık Bisiklet Ağı Planı’nı tamamlar nitelikte.”

Yeni lokasyonlar, şehirdeki toplu taşıma ve ulaşım ağını geliştirmek amacıyla, TTC (The Toronto Transit Commission) metro istasyon ve duraklarına yakın yerlerde konumlanacak.

Artık Toronto Bisiklet Paylaşımı istasyonları, Eglinton Bulvarı’ndaki Yonge Caddesi kadar kuzeyde, kumsallar ve East York kadar doğuda yer alacak.

Kaynak: Dailyhive.com

Top