Share

Almanya Romantik Yol “Gül Döktüm Yollarına, Yokuş Yok Romantizm Var”

dreamstime_m_10669278-Neuschwanstein-bavaria

Kadıköy Bisiklet Birimi ve Kadıköy Akademi 22 Haziran Çarşamba günü, Kadıköy Akademi’de saat 21.00 itibariyle “Gül Döktüm Yollarına, Yokuş Yok Romantizm Var” adlı etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğin konuğu Hakan Kayışlıgil, bisiklet deneyimini ve Almanya’daki “Romantische Straße” rotasını anlatacak.

Etkinlik bağlamında, kültürel rota ve rota planlaması kavramları hakkında Akademi ekibinden Batuhan Akkaya’nın hazırladığı çalışmayı buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Hakkında:

“Hayaller bisikletle Hindistan olabilir ama gerçekte sadece haftasonu tatiliniz veya yıllık izniniz var. Kadıköy Akademi’nin bahçesindeki çimlere uzanacak, bisiklet turculuğuna “tatlı bir giriş” niteliğinde, Hakan Kayışlıgil ile Almanya’daki ”Romantische Straße” rotasını masaya yatıracağız.

 Türkçesi “romantik yol” olan bu güzergahta yokuş yok, araç trafiği yok, gri yok, beton yok, gürültü yok… kötü olan hiç bir şey yok; Bisikletini uçağa koy veya uçak Almanya’ya indiğinde bir bisiklet kirala. Bu rota, basit bir haftasonu tatilini harika bir kaçamağa dönüştürmenize fırsat sunuyor. Üst düzey ekipmanlara, uzun yol deneyimine, büyük bütçelere, ön hazırlığa falan gerek yok;

 Kremşantiden yapılmış gibi görünen evlerin arasında, yola dökülen güllerin üstünde pedal çevireceksiniz. Kondisyon gerektirmeden, hız yapmadan, sevgiliniz, arkadaş grubunuz veya ailece pedal çevirebileceğiniz bu rotayı Hakan Kayışlıgil anlatacak, sunumun ardından ister istemez ucuz uçak bileti arayışına girişeceksiniz.”

 Facebook Linki: https://www.facebook.com/events/287132221632768/