You are here

Mor Akademi’den Pendik KİŞGEM’e Ziyaret

Kadıköy Belediyesi Akademi bünyesinde oluşturulan Mor Akademi’nin organizasyonu ile 4 Mart’ta Pendik Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi (KİŞGEM)’ne ziyaret gerçekleştirildi.

2008 yılında kurulan KİŞGEM, bir Avrupa Birliği projesi. Türkiye’de 4 yerde olan KİŞGEM’lerin diğer üçü, Konya, Kütahya ve Nevşehir’de. Kadınların girişimci olarak iş hayatına katılması ve iş hayatında büyümesini amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir organizasyon.

Kendi işini kurmak isteyen, işletmesini yeni kurmuş olan kadın girişimciler ve kuruluşu üç yılı geçmemiş işletme sahibi kadınlara hizmet veren KİŞGEM, Pendik Belediyesi’nin iştiraki üzerinden çalışıyor.

2008’den bu yana 65 kadın girişimci desteklenmiş. Mevcutta da bina içerisinde 19 girişimciye mekan desteği sunuluyor. Mekan ve planlama desteğinin dışında sektörle de buluşması sağlanıyor. Kadın girişimciler, KİŞGEM’in icra kurulu ile bir araya getirilerek değerlendirme yapılıyor. İcra Kurulunda, Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği, KOSGEB Genel Müdürlüğü, Pendik Belediyesi yetkilileri bulunuyor.

pendik-kisgem-ziyaret-kadikoy-belediyesi

Mor Akademi’nin 21 Kasım 2015’de organize ettiği Kadıköy Belediyesi Yerel Eşitlik Çalıştay’ındaki “Kadın ve İstihdam” atölyesinde çıkan sonuçlar kapsamında başlattığı Kadıköy’de kadın istihdamının geliştirilmesi için proje geliştirmesi için yapılan ziyaret başarı ile geçti. Ziyarete Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Bahar Yalçın, Kadıköy Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Meclis Komisyonu Üyesi Aydoğan Dülger, Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Duygu Adıgüzel, Kadıköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nesil Özen, Kadıköy Belediyesi Moda Gönüllü Evi Başkanı Medine Saraç, Hamarat Kadınlar Grubundan Yasemin Kapramcı-Özlem Kün ile Akademi’den İkbal Polat ve Bilge Güler katıldı.

Ziyarette, KİŞGEM’in Bölüm Sorumlusu olan Nesrin Çıklabakkal, yaptığı sunum ile yapılan çalışmaları aktardı.

Top