You are here

Kadıköy Belediyesi Akademi Kent Bülteni (1-15 Aralık 2015)

Aralık ayının ilk yarısında Türkiye’nin kent ve çevre gündeminin öne çıkan başlıkları arasında, uçak krizi sonrasında Akkuyu nükleer santral projesinin Rusya tarafından askıya alınması, Konak, Maltepe, Beşiktaş, Seferihisar ve diğer belediyelerin iyi uygulamaları, Haydarpaşa’da restorasyon projesinin Kadıköy Belediyesi tarafından onaylanması, Hasankeyf’in büyük tehlike altındaki kültür varlıkları listesine alınması, 3. Köprü’de çevre aktivistlerinin gerçekleştirdiği eylem ve diğer yerel gündemler yer alıyor.

Aralık ayının ilk yarısı için dünya kent gündeminden derlediğimiz başlıklar arasındaysa, Güney Amerika kentlerinin birlikte aldığı iklim önlemleri, Helsinki’nin bisiklet ve anayolu “Baana”, Hindistan, İtalya, İngiltere, Japonya, Fransa ve ABD kentlerinden iyi uygulama örnekleri, dünyanın farklı yerlerinden kent ve bina tasarım örnekleri, bilişim devlerinden yeşil enerjiye yatırım haberleri ve diğer yerel gündemler bulunuyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibi tarafından hazırlanan, Türkiye ve dünyanın kent gündeminin iki haftalık olarak derlendiği Kent Bülteni’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

1-15 Aralık Kent Bülteni

Top