Share

Kadıköy Belediyesi Akademi Helsinki Kent Profili

Kadıköy Akademi ekibi olarak; bir kentin, coğrafi, idari ve siyasi yapısının, ekonomik, sosyal, kültürel dokusunun ve kentte bulunan yerel yönetim tarafından sağlanan her türlü hizmetlerin incelediği detaylı bilgilendirme çalışmaları olan kent profillerimizin Eylül 2017 sayısını yayınlıyoruz.

Bu sayımızda Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki kentini inceliyoruz. Tarihi geçmişi, demografik yapısı, coğrafi özellikleri ve organizasyonel yapısı gibi temel göstergelerini ana hatlarıyla incelediğimiz Helsinki kent profilimizde, kapsamlı bir şekilde belediyecilik uygulamalarına yer veriyoruz.

Sosyal hizmetler alanında gelişkin bir model sunan Helsinki profilimizde, çocuklara, engellilere, ailelere, yaşlılara, gençlere ve evsizlere yönelik sosyal hizmet uygulamaları ayrıntılarıyla aktarılıyor. Bunların dışında belediyenin ekoloji politikaları, spor ve rekreasyon alanlarına dair uygulamaları, sağlık ve eğitim alanındaki politikaları, katılımcı planlama süreçleri, ulaşım sistemi ve kültür-sanat politikaları da profilimizde incelenen diğer başlıkları oluşturuyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi ekibinden Ceyda Yılmazdoğan Aydın ve Egecan Erdoğan tarafından hazırlanan kent profiline aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

Helsinki Kent Profili